Web sitemize hoşgeldiniz.

Sakallı İpten Patik Nasıl Örülür, Sakallı İpten Patik Nasıl Örülür Anlatımlı Yapılışı

Sakallı ip sayesinde kazaktan oyuncak ayıcığa kadar birçok ürün elde edebilirsiniz. Bu ürünlerin dışarıdan satın alacaklarınızdan çok daha kaliteli olacağından emin olabilirsiniz. Kısa bir süre içerisinde modele şekil vererek hem kaliteli hem de uygun fiyatlı ev ayakkabısı bir diğer deyiş ile patik oluşturabilirsiniz. Modelin temel niteliklerine bakıldığı zaman ne denli pratik olduğunu görebilirsiniz. Genel olarak sakallı iplerde eliniz az da olsa gevşek bırakmalısınız. Bu şekilde sakallı ipin tüyleri kendini daha net şekilde belli edecektir.

Model Nasıl Ortaya Çıkarılır?

Sakallı ipten patik nasıl örülür konu başlığı altında dikkate alınması gereken adımlar;

  • Modelin başlangıç kısmında 56 adet ilmek atmalısınız. 56 ilmeğin 10 santim kadar haraşo örülmesi gerekir.
  • 10 santimlik uzunluk ve 56 adet ilmek 27-38 numara ayaklar için harika bir ölçü olacaktır.
  • 10 santim örüldükten sonra 18 santim sağ 18 santim de sol kısımdan eksiltme yapılmalıdır.
  • Bu eksiltmelerin akabinde 20 ilmeklik bir kısım kalacaktır. Bu 20 ilmeklik kısım da aynı şekilde 10 santim daha örülmelidir. Bu şekilde modeli şekillendirmeye başlayabilirsiniz.

Sakallı ipten patik nasıl örülür sorusunun yanıtı olarak bu adımları muntazam şekilde takip etmelisiniz. Modellerin özellikle başlangıç ve bitiş aşamalarında dikkatli işlem gerçekleştirilmelidir.

Süslemeler Yapın

Kirpi patik yapılışı sırasında ortaya çıkan model sizin için yeterince gösterişli değilse buna ek süslemeler ekleyebilirsiniz. Bu süslemeler ile beraber model daha şık ve göze çarpan bir hale gelecektir. Modeli süslerken muhakkak kullanmış olduğunuz aksesuarların patiğe iyi bir şekilde sabitlenmiş olduğundan emin olmanız gerekir. Ancak bu şekilde sağlam nitelikle ev ayakkabıları elde edebilirsiniz. Hele ki bebekler için hazırlanan patiklerde bu konuya daha çok dikkat etmelisiniz.

Sakallı iple yapılan patik modelleri taban kısmından ek astalar ile de desteklenebilir. Bu astarları hem tuhafiyelerde hem de ayakkabı mağazalarında elde edebilirsiniz. Sakalı ipten patik yaparken taban kısmını yerine monte etmeye de ayrıca önem vermelisiniz. Bu şekilde kışın daha güvenilir ve sıcak bir şekilde kullanabileceğiniz ürün elde edebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ